alt alt alt
ALIŞVERİŞ REHBERİ
18.04.2019
Halı Örtüsü Kullananlar

Halı örtüsü son zamanların ev tekstili sektöründe kuşkusuz en trend ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Halı örtüsü henüz almamış ama almak isteyipte teredütleri olan insanların sayısı hayli fazla. Halı Örtüsü almak isteyen ve teredütleri olan  insanlar  araştırmalar yapıyor internet üzerinde binlerce sayıya ulaşan şikayetler den dolayı çok almak isteyipte almadığı halı örtüsü aslında neden bu kadar çok şikayet aldığını hep beraber bakalım.

Halı Örtüsü Şikayetler

Halı örtüsü şikayetinde bulunan "müşteriler genelde halı örtüsü beklediğim gibi gelmedi, potluk yapıyor, renkler ekranda göründüğü gibi değil, halımın köşesini  kaldırıyor".

Halı Örtüsü Beklediğim Gibi Gelmedi! 

Halı örtüsü beklediğim gibi gelmedi şikayetleri yapan müşterilerimiz daha önce halı örtüsü ile tanışmamış reklamlarda görmüş yüksek beklentileri olmuş müşterilerimizin bir çoğu çok kalın hav oranı yüksek olan kumaşlar beklediği için bu tarz şikayetlerde bulunabiliyorlar.  Oysa halı örtüsü kumaşı welsoft kumaştan üretiliyor ve halı örtüsüne en uygun kumaş welsoft kumaş olarak bütün halı örtüsü üretimi yapan firmalar tarafından uygun görülmüştür. Kumaş yapısı gereği halınıza tam uyum sağlayan ne çok ince nede çok kalın bir yapıya sahip. Antibakteriyel ve leke tutmaz ütü gerektirmez özelliği olan kumaş cinsidir. 

Renkleri Ekranda Gördüğüm Gibi Gelmedi!

Sadece halı örtüsü değil internet üzerinden online satış yapan bir çok firma ürünleri bu şikayetle karşı karşıya geliyor. "Peki nedeni nedir?". Hiç bir ürün ekranda olduğu gibi olmaz bu sadece halı örtüsü ve diğer ürünlerle alakalı bir durum değildir. kendi fotoğrafımızı bile çektirdiğimiz zaman yada elimizde herhangi bir nesnenin foğrafını çekip baktığımızda fark oluyor nadiren de olsa  maksimum %5 e kadar farklılık olabilir.

Halı Örtüsü Potluk Yapıyor!

Halı örtüsü alan müşterilerin yapmış olduğu şikayelerden biri ürünü aldım potluk yapıyor . Halı Örtüsünün potluk yapmasının nedeni ise maalesef sipariş veren müşterilerin halı ölçülerini doğru almamalarından kaynaklı oluyor. Genelde halının arkasında yazılan ölçüleri alıp sipariş veriyorlar. Buda maalesef bu tarz durumları meydana getiriyor. Birçok halı firması net ölçü almıyor yada yakın bir ölçüde kesim yapıyor. Hiç birimiz halı alırken elimize metre alıp halıyı ölçmüyoruz satıcı şu ölçülerde dediği zaman alıp geliyoruz buda 2 veya 3 cm verilen ölçülerde eksi artı olabiliyor. Halı Örtüsü potluk yapmaması için sipariş vermeden önce, halınızı en ve boy olarak şerit metre ile net ölçülerinizi aldıktan sonra sipariş verirseniz, bu durumla karşı karşıya kalmazsınız.

Halı Örtüsü Halının Köşelerini Kaldırıyomu?

Bazı halı örtüsü kulanıcılarının şikayetçi olduğu bu durum da ise yine maalesef ölçü problemi karşımıza çıkıyor. 1 veya 2 cm ölçü hatası halının köşesini kaldırmaz. Bir çok halı örtüsü siparişi vermek isteyenlere ölçü sorulduğunda 4m2 veya 6m2 gibi ölçülerde sipariş veriyorlar. Oysa ki 4m2 veya 6m2 de değişik ölçüler mevcut örnek 6m2 ölçüleri 180x320 - 190x310 - 200x300  gibi ölçüler bu durum diğer metrekarelerde de geçerli. Bu şekilde sipariş veren müşteriler dolayısı ile 10 veya 15cm gibi eksi ölçülerde lastikli olduğu için halıyı sıkıştırıp köşelerini kaldırabiliyor.

Halı Örtüsü Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli!!

,Halı örtüsü siparişi vermeden önce halınızın net ölçüsünü alınız. Bilinen marka ve firmalardan sipariş veriniz.