Menu
Your Cart

Lastikli Yatak çarşafı

Lastikli Çarşaf Fiyatları?

Lastikli çarşaf fiyatları genel anlamda bütçe dostudur. Kumaşın kalitesi, modeli, dokuması, türü ve markası bu ürünlerin fiyatlandırılmasında etkili olan maddeler arasında yer almaktadır. Kaliteli kumaşlarda aranan özelliklerin bulunması, kullanım ömrünü uzatmaktadır. Yıllık tasarımlar ile gelişen modeller kumaş fiyatlarına göre ücretlendirilmektedir. Fabrika ürünü olan lastikli çarşafların seçilen kumaşa göre kullanım alanı değişmektedir. Örme kumaş fiyatları dokuma kumaşa göre fazladır. Marka kaliteleri de bu konuda belirli bir süre değişim ve iade garantisi vaat etmektedir. 

Lastikli çarşafların boyutu fiyat konusunda en temel alınan madde olarak bilinmektedir. Her zevke hitap eden farklı boyutlarda modeller bulunmaktadır. Takım halinde veya tekli olarak tüketiciye sunulmaktadır. Çift kişilik lastikli çarşaf fiyatları, boyut olarak tek kişilik modellerden büyük olmasından dolayı ücreti daha fazladır. Tek kişilik lastikli çarşaf fiyatları ile arasında çok fazla fiyat farkı bulunmamaktadır. Lastikli çarşaflar, orta segment aile gelirine sahip her birey tarafından temin edilebilmektedir. 

Lastikli Çarşaf Modelleri Nelerdir?

Lastikli çarşaf, nevresimin bir parçası olarak yatakların vazgeçilmez bir ürünüdür. Yatakları tam sarması ve kullanışı kolay olmasından ötürü kullanıcı sayısı fazladır. Kişisel isteklere göre çarşaf modelleri bulunmaktadır. Tam tur lastikli çarşaflar olduğu gibi, sadece köşelerden sabitlenen çarşaflarda vardır. Lastikli olmasının mantığı çarşafın yatak yüzeyine sabitlenmesidir. Uyku halinde ve genel kullanımda sıklıkla bozulan düz çarşaflar, temizlik ve düzen açısından problemler oluşturmaktadır. Kırışık ve yıpranmış bir yatak yüzeyi günlük olarak düzenleme eğilimi taşımaktadır. Lastikli çarşafların uyku sırasında çıkması mümkün değildir. İstenilen düz çarşaf görüntüsünü tüketicilerine vermektedir. 

Çift kişilik lastikli çarşaf ve tek kişilik lastikli çarşaf türleri ile tüm yatak ölçülerine uygun çarşaf modelleri bulunmaktadır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için farklı renk ve malzemede ürünler üretilmektedir. Kullanımı kolay ve çok yönlü olan lastikli çarşaf modelleri nevresim takımlarından ayrı olarak da satılmaktadır. Lastikli çarşaf modelleri, geniş bir model bandına sahiptir. Özel baskı desenleri gibi detaylı işçiliklere sahip ürünler bulunmaktadır. Mobilya ile uyumu açısından tercih edilen düz modeller, farklı yastık kılıfları ile de kullanılmaktadır. Çocuklar için çizgi film desenlerine sahip ürünler, bebekler için ise boyasız yüzde yüz pamuk ürünler tercih edilmektedir. 

Lastikli Çarşaf Ölçüleri Nelerdir?

Ev düzeninde kullanılan lastikli çarşaflar, otel, pansiyon gibi turizm işletmelerinin yanı sıra hastane odaları gibi sağlık merkezlerinde de kullanılmaktadır. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda üretilen lastikli çarşaf çeşitleri bulunmaktadır. Çift kişilik, tek kişilik, battal boy ve bebek boy olarak üretilen yataklara ait çarşaflar marka ve modele göre değişen ölçülere sahiptir.  

 • 90x200 cm,

 • 100x200 cm,

 • 120x200 cm,

 • 160 x 200 cm,

 • 180 x 200 cm,

olarak üretilen ölçülerin yan boyu 25 cm olarak belirlenmiştir. Çarşaf ölçüleri yatağın boyutuna göre belirlenmektedir. Çift kişilik lastikli çarşaf 200x200 cm boyutunda özel olarak yaptırıldığı gibi çift kişilik lastikli çarşaf 160x200 cm olarak hazır kalıp olarak da alınabilmektedir. 

Çift kişilik lastikli çarşaf ölçüleri, 140x200 ve 160x200 olarak sabitlenmiştir. Boyut seçeneklerinin değişmesinden ötürü farklı boyutlarda bulunmaktadır. Çift kişilik lastikli çarşaf ve yastık kılıfı modelleri bu oranlara göre değişmektedir.

Tek kişilik lastikli çarşaf ölçüleri, 90x200 ile 120x200 arasında değişmektedir. Tek kişilik lastikli çarşaf ve yastık kılıfı, bu oranlara göre belirlenmektedir.

Lastikli Çarşafın Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Çarşaf türleri arasında kullanımı en yaygın olan lastikli çarşaflardır. Kullanım özellikleri bakımından tercih edilmektedir. Fitted çarşaf olarak da bilinmektedirler. Kullanım kolaylığının yanında şık, rahat ve kaliteli ürünler olması da aranılan özelliklerdir. Düz renklerinin yanı sıra çocuklara uygun tek kişilik desenli lastikli çarşaf modelleri bulunmaktadır. Çift kişilik desenli lastikli çarşaf modelleri ise farklı yatak boyutlarına uygun olarak üretilmektedir. 

Uyku düzeninde önemli bir yeri olan çarşafların yanlış ve kalitesiz seçilmesi ile uyku esnasında kaşınma, terleme ve sık sık uyanma gibi problemler yaratabilmektedir. Ciltte alerjik reaksiyonlar gösterme gibi sorunlara da neden olabilmektedir. Bu tür problemlerle karşılaşmamak için çarşafın kumaşına dikkat edilmesi gerekmektedir. Pamuk ağırlıklı kumaşlar, tercih açısından ilk sıradadır. Ancak piyasada %100 pamuklu diye satılan kumaşlar, bazı markalarda gerçeği yansıtmamaktadır. Bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda pamuklu kumaşların yanı sıra penye, keten, saten ve liyosel içeren kumaşlarda bulunmaktadır. Kullanım alanına göre tercih edilebilmektedir. Penye lastikli çarşaf tek kişilik olarak çocuk odalarında tercih edilmektedir. Çarşaf kumaşında, terletme özelliğinin olmaması ve cilde hava aldırması beklenmektedir. Kumaş çeşidinin yanı sıra dokuma özelliklerine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Pratik ve ekonomik olan bu ürünler, örme ve dokuma kumaş olarak iki sınıfta üretilmektedir. Kullanılan kumaş ve kullanım alanı bu konuda tercihleri oluşturmaktadır. 

 • Örme Kumaş: 4 iplik kumaştan üretilir ve elastiktir. Bunlar; open-end, karde, penye pamuk ve polyester ipliğidir. Sabit olarak 8 çeşit renk üretimi vardır. Ana renkler olan renklerin yanı sıra siyah çift kişilik lastikli çarşaf modeli de bunların içerisinde yer almaktadır. Ütü istemeyen bu kumaş türü katlama yöntemi sayesinde yer tasarrufu da sağlamaktadır. Yıkama konusunda uzun ömürlü ve sağlıklı bir zaman dilimi sunmaktadır. Pansiyon, kamp, yurt, konut ve küçük işletmelerde kullanılmaktadır.

 • Dokuma Kumaş: Üretiminde her cinsten farklı kalitede iplikler kullanılmaktadır. Kullanılan kumaşlar, örmeye göre farklı yapıda bulunmaktadır. Örme kumaşlardan farklı olarak saklama ve katlama durumları biraz daha zordur. Dokuma kumaşlar belirli kullanım şartları ile satışa sunulmaktadır. Ütü isteyen bir yapısı bulunmaktadır. Otel, butik otel, pansiyon ve konutlarda kullanılmaktadır. Ekonomik ve sağlıklı bir kullanım konforu sunmaktadır. İçeriğinde bulunan pamuk ve polyester oranına göre sınıflandırılmaktadır. 

Lastikli Çarşaf Nasıl Seçilir?

Günümüzde çoğunlukla tercih edilen bir tekstil ürünü olan lastikli çarşaflar, uyku sağlığı için önemlidir. Kaliteli bir uyku, tüm insanlığın ihtiyacı olan bir dinlenme düzenidir. Uykuyu etkileyen yatak, yastık ve yorgan ürünlerinin yanı sıra bu ürünlerin hijyenini sağlayan kılıfların seçimi de önemlidir. Bir takım halinde istenilen tarzda satılan takımlar bulunmaktadır. Çarşaflarda bu takımların bir parçasıdır. Lastiksiz ürünler, kullanım açısından zordur. Çoğunlukla tercih edilen lastikli çarşaflar seçilirken dikkat edilmesi gerekilen bazı maddeler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Yatak ölçüsü bilinmelidir.

 • Yatak yan duvar kalınlık payı bilinmelidir.

 • Mevsime göre kumaş seçenekleri de tercih edilmelidir.

 • Lastikli çarşaf ölçülerine dikkat edilmelidir.

 • Leke tutmaz özellikte olan çarşaflar seçilebilmektedir.

 • Temizliği kolay ürünler tercih edilmelidir. 

 • Mobilya ile uyumlu olan lastikli çarşaf takımı tercih edilmelidir. 

 • Markaya dikkat edilmelidir.

 • İlk yıkamada rengi solmayan ürünler tercih edilir.

Lastikli çarşafların seçimi kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır. Hayatı kolaylaştıran ürünlerden olan çarşafların avantajları ise şu şekildedir;

 • Yatağı tam sardığından ve kırışma veya toplanma gibi durumları olmadığından zemini düz halde tutar ve bu durum uyku kalitesini en üst düzeye çıkartır.

 • Kırışmayan bir çarşaf olmasından ötürü yatak toplamak için çok fazla zaman kazandırmaktadır.

 • Çarşaf yatağa yapıştığından yatak yüzeyini tam korur ve aşınmaları engeller.

 • Genelde yatağı tam sardığından ve gergin durduğundan ütü ihtiyacı bulunmaz.

 • Kolay temizlenebilir yapıdadır.

 • Saklama konusunda yer kaplamaz. 

Yis Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Tavuz Kuşu Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Simro Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Seyrem Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Ranpu Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Pembegül Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Oflaz Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Nilfit Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Merial Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Kuştüyü Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Kismis Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Hasret Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Hacer Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Gulence Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Gesce Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Efsun Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Dimado Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Birsima Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Behice Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Aslan Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Asil Leopar Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Ansel Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Alipem Lastikli Baskılı Yatak ÇarşafıMicro misk Kumaş Basklı Lastikli Yatak Çarşafı Paket İçeriği: 1 Adet Çift Kişilik baskılı Lastikli Yatak Çarşafı ..
199,00TL
Vergiler Hariç:184,26TL
Taba Renk Lastikli Yatak çarşafı Lastikli Yatak Çarşaflarımız 162 Tel Lüx Akfil Kumaştan Üretrilmiştir. 2 adet aynı renkte yastık kılıfı ile birlikte toplam 3 parça olarak gönderilmektedir.Çarşaf Lastikli : 220X260 Cm  Lastikli  %100 pamukYastık Kılıfı : 50X70 Cm  %100 pamuk ..
199,80TL
Vergiler Hariç:185,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 30 (2 Sayfa)