Menu
Your Cart

Halı

Halı Modelleri

Halı Fiyatları?

Temel yaşam alanı olan evler, kişinin kendisini en konforlu ve mutlu hissetmesi gereken alandır. Kişilerin barınma ihtiyacını karşılayan evler aynı zamanda en özel alanlardır. Bu nedenle yaşanılan evin konforu ve güvenliği yüksek olmalıdır. Evde eşya tercihi yaparken kişi konforunu ve tarzını göz önüne almalı ve ona göre tercih yapmalıdır. Evdeki konforu etkileyen en önemli eşyalardan biri de halıdır. Özellikle kış aylarında yerden gelen soğuğa karşı kişiyi korur.

Halı serili olan yüzeyler düşme gibi durumlarda darbeyi azaltır. Bu durum da kişinin sağlığını olumlu etkiler. Halı tercihi yapmak hem kişinin sosyal hayatı hem de sağlıksal durumu açısından önemlidir. Halı fiyatları farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Halının üretiminde kullanılan malzeme halı fiyatını etkileyen en önemli faktördür. Yün halılar kullanım ve konfor açısından diğer halılara göre daha öndedir. Bu sebeple fiyat olarak da diğer halılara göre daha yüksektir. 

Polyester halılar ise yün halılar kadar kullanışlı ve dayanıklı değildir fakat fiyat olarak daha uygundur. Halının dokunma şekli de fiyatı etkiler. El dokuması halılar makine dokuması halılara göre daha yüksek fiyatlıdır. Her alanın veya odanın genişliği farklıdır bu nedenle halılar da farklı boylardan oluşur. 

Küçük metrekareye sahip halıların fiyatı uygunken büyük metrekareye sahip halılar daha yüksek fiyatlıdır. Halılarda farklı özellikler bulunabilir. Bazı halılar yapısı itibari ile antialerjiktir. Özellikle bebekli ailelerin tercih ettiği bu halı türleri diğer halılara göre daha maliyetlidir. Genel anlamda halı modelleri ve fiyatları çok yüksek seviyelerde değildir. Hemen herkes bütçesine uygun halı bulabilir.

Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halı çeşitleri halının kullanılacağı ortama veya yapımında kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir. Aynı zaman da halının şekli de çeşitlerini etkiler. Bazı halı modelleri şu şekildedir:

 • Mutfak halısı: Mutfakta kullanılan halılar çok açık renk olmamalıdır. Çünkü mutfak aktif kullanılan ve kirlenmeye müsait bir yerdir. Aynı zamanda mutfak halıları çok kalın olmamalı ve kolay temizlenebilir olmalıdır.

 • Kaymaz halı modelleri: Kaymaz halılar bütün zeminlerde tercih edilir. Özellikle çocuklu evlerde koşuşturan çocuklar halının kaymasıyla kaza geçirebilir. Fakat kaymaz taban halılar halının zemine tutunmasını sağlar.

 • Salon halı modelleri: Salon halıları diğer halılara göre daha şık tasarıma sahiptir. Salon, evde misafirlerin ağırlandığı alan olduğu için daha özenli döşenir.

 • İnce halı: İnce halılar genellikle yaz aylarında tercih edilir. Hava sıcaklığının artmasıyla beraber evin sıcaklığı da artar.

 • Beyaz halı: Beyaz rengin hâkim olduğu halılara verilen isimdir. Genelde yatak odası ve salon gibi alanlarda tercih edilir.

 • Yolluk halı modelleri: Evlerin uzun ince koridor kısımlarında kullanılır. İstenilen ölçüde satın alınabilir. Genellikle enleri bir metrekare şeklinde olur.

 • Modern halı: Klasik tasarımdan ziyade daha soft modellere sahip olan halılara verilen isimdir.

 • Gri halı modelleri: Model fark etmeksizin gri renkten oluşan halılara verilen isimdir.

 • Metrelik halı modelleri: İstenilen ölçüde seçilebilen halılara verilen isimdir. Oluşturulan metreye göre halının deseni bozulmaz.

Kişiler halıyı kullanacakları alana ve tarzlarına göre uygun halı tercihi yapabilirler. Halı konusunda bilgi sahibi olmayanlar, bilen birilerinden yardım alarak doğru tercihler yapmalıdır. Evdeki her alanın ihtiyacı olan halı türü ve ölçüsü farklıdır. Bu durum dikkate alındığında verimli bir alışveriş yapılmış olur.

Halı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Halı ölçüsü almak kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Bazı kişiler halının tüm zemini kaplamasını isterken bazı kişiler sadece ortada durmasını ister. Bu sebeple ölçü alırken de buna göre hareket eder. Tüm zemini kaplamasını isteyen kişiler eşyaların hemen ön kısmından metre yardımıyla ölçü almaya başlayabilirler. Orta kısımda durmasını isteyen kişiler ise alanı ne kadar kaplamasını istedikleri hesaplayarak o şekilde ölçü alır.

Odasının şekline bağlı olarak bazen kare, bazen oval ve bazen de dikdörtgen halı tercihi yapılabilir. Standart odalara 4 metrekare ve 6 metrekare halılar uyum sağlarken. Modeli farklı olan alanlara istenilen ölçüde halı üretimi yapılmalıdır. Halı ölçüsü alırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü her alanın ölçüsü farklıdır. Yanlış bir ölçü alımında tercih edilen halıyı başka bir alanda kullanmak mümkün olmaz. Halı ölçüsü alırken kişinin ölçü alma konusunda bilgili ve tecrübeli olması gerekir.

Daha önce ölçü almamış kişiler ilk kez ölçü alırken yanlarında bilen birinin bulunmasına dikkat ederek hata yapılmasının önüne geçmiş olur. Halı ölçüsü almak istenilen halılının şekline göre değişir. Oval halı tercihi yapacak olan kişiler ortamın ölçüsünü alarak alım yapacakları firmaya bildirmelidir. Firma yetkilileri oval halı konusunda kişiye yardımcı olur.

Halı Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli ve kullanışlı halı kumaşlarının bazı özellikleri vardır. Bu özellikler şöyledir:

 • Halı sürekli kullanılan ve üzerine basılan bir üründür. Bundan kaynaklı hemen kirlenmeye müsaittir. Kolay temizlenebilir bir halı tercihi yapmak kişinin işini kolaylaştırır. Bazı halılar incedir ve özellik olarak makinede yıkanabilirdir. Bu tarz halıları seçmek hem yıkama kolaylığı sağlar hem de halı sürekli yıkanabildiği için daha hijyenik olur. 

 • Halının üretiminde kullanılan malzeme kaliteli ve sağlıklı olmalıdır. Pamuk ve yünden dokunan halılar sağlık açısından daha uygundur. Halının kumaşı antialerjik olmalıdır.

 • Halılar aktif olarak kullanılan ürünler oldukları için kumaşları daha dayanıklı olmalıdır. Kumaşın hemen eskimesi durumunda sürekli yeni halı almak gerekebilir. Fakat dayanıklı kumaşlardan üretilen halılar uzun yıllar kullanım imkânı sunar.

 • Halı kumaşı fazla toz toplamamalıdır. Tozu çok toplayan halılar ortamı daha çok tozlandırır. Toz kişi sağlığını olumsuz etkiler.

Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni ev kurarken veya eşya değişimi yaparken dikkatli olmak gerekir. Kişi için en uygun ve kullanışlı eşyayı seçmek önemlidir. Bu tercihler arasında en önemlilerden biri de halı tercihidir. Halı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir:

 • Halı alırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta halının kullanılacağı zemindir. Halı kullanılacağı zemine göre halının taban özelliği seçilir.

 • Halı almadan önce kullanılacak alanın ölçüsü alınmalı ve halı bu ölçüye uygun tercih edilmelidir.

 • Kişi alım yapmadan önce hangi çeşit bir halı seçeceğine karar vermelidir.

 • Kişi tarzına uygun halı tercihi yapmalıdır. Tercih edilen halı kişiye hitap etmelidir.

 • Seçilecek olan halı evdeki diğer eşyalarla renk ve tarz bakımından uyum sağlamalıdır. Uyumsuz bir halı tercihi yapmak görsel açıdan olumsuz bir durumdur.

 • Kişi tercih yapmadan önce halının sağlığa uygun olup olmadığına ve antialerjik olup olmadığına dikkat etmelidir.

 • Halı alımı yapmak isteyen bir kişi bu alım için ne kadar bütçe ayırdığını hesaplamalı ve tercih yaparken bu bütçeye uyum sağlamalıdır. Bütçeye uygun halı seçmemek kişiye ödeme esnasında zorluk çıkarabilir.

 • Halılar yoğun kullanıma maruz kalan ürünler olduğu için sürekli kirlenmeye müsaittir. Bu nedenle temzilik bakımından kolay temizlenebilen halılar kişinin işlerini kolaylaştırır.

 • Halı tercihi yaparken dayanıklı ve kaliteli olmasına dikkat edilirse alınan halıyı uzun yıllar kullanmak mümkün olur. Uzun yıllar aynı halıyı kullanmak kişinin bütçesi açısından olumlu bir durumdur.

 • Kaymaz taban halı seçimi yapmak evdeki küçük çocukların güvenliği açısından önemlidir. Gün içerisinde sürekli aktif olan çocuklar kaymaz halılar sayesinde daha güvende olurlar.


Jilo Kaymaz Taban Halı Jilo Kaymaz Taban Halı
yeni
Jilo Kaymaz Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Feyza Kaymaz Taban Salon Halısı Feyza Kaymaz Taban Salon Halısı
yeni
Feyza Kaymaz Taban Salon HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun eviniz..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Okbasel Modern Kaymaz Taban Salon Halısı Okbasel Modern Kaymaz Taban Salon Halısı
yeni
Okbasel Modern Kaymaz Taban Salon HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip ol..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Zeilores Kaymaz Pamuk Taban Halı Zeilores Kaymaz Pamuk Taban Halı
yeni
Zeilores Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evini..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Sipored Kaymaz Pamuk Taban Halı Sipored Kaymaz Pamuk Taban Halı
yeni
Sipored Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun eviniz..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Pamuk Taban Halı Numra Modeli Pamuk Taban Halı Numra Modeli
yeni
Pamuk Taban Halı Numra ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kaymaz Pamuk Taban Halı Naid Modeli Kaymaz Pamuk Taban Halı Naid Modeli
yeni
Kaymaz Pamuk Taban Halı Naid ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun ev..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kaymaz Pamuk Taban Halı Leropi Modeli Kaymaz Pamuk Taban Halı Leropi Modeli
yeni
Kaymaz Pamuk Taban Halı Leropi Modeli..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Kuvos Modeli Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Kuvos Modeli
yeni
Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Kuvos ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahi..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kaymaz Pamuk Taban Halı İmazole Modeli Kaymaz Pamuk Taban Halı İmazole Modeli
yeni
Kaymaz Pamuk Taban Halı İmazole ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Hulemak Modeli Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Hulemak Modeli
yeni
Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Hulemak ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sa..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Modern Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Flogex Modeli Modern Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Flogex Modeli
yeni
Modern Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Flogex ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalites..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Pamuk Taban Halı Yecil Modeli Pamuk Taban Halı Yecil Modeli
yeni
Pamuk Taban Halı Yecil ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Pamuk Taban Kaymaz Halı Tülin Modeli Pamuk Taban Kaymaz Halı Tülin Modeli
yeni
Pamuk Taban Kaymaz Halı Tülin ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun e..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Pamuk Taban Kaymaz Halı Tigol Modeli Pamuk Taban Kaymaz Halı Tigol Modeli
yeni
Pamuk Taban Kaymaz Halı Tigol ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun e..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kaymaz Pamuk Taban Halı Sinhes Modeli Kaymaz Pamuk Taban Halı Sinhes Modeli
yeni
Kaymaz Pamuk Taban Halı Sinhes ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Pamuk Taban Halı Rosso Modeli Pamuk Taban Halı Rosso Modeli
yeni
Pamuk Taban Halı Rosso ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Gri Renk Kaymaz Taban Halı Gri Renk Kaymaz Taban Halı
yeni
Gri Renk Kaymaz Taban Halı Özel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evini..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Retro Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Noilhep Modeli Retro Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı Noilhep Modeli
yeni
Retro Kaymaz Pamuk Taban Salon Halısı..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kaymaz Pamu Taban Yeşil Tonlu Halı Kaymaz Pamu Taban Yeşil Tonlu Halı
yeni
Kaymaz Pamu Taban Yeşil Tonlu HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evi..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kahve Gri Renk Salon Halısı Mikol Modeli Kahve Gri Renk Salon Halısı Mikol Modeli
yeni
Kahve Gri Renk Salon Halısı Mikol ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip ol..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Lila Renk Tonlu Salon Halısı Madon Modeli Lila Renk Tonlu Salon Halısı Madon Modeli
yeni
Lila Renk Tonlu Salon Halısı Madon ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip o..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Açık Renk Salon Halısı Lugem Modeli Açık Renk Salon Halısı Lugem Modeli
yeni
Açık Renk Salon Halısı Lugem ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun ev..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Renkli Salon Halisi Loghal Modeli Renkli Salon Halisi Loghal Modeli
yeni
Renkli Salon Halisi Loghal ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evin..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 757 (32 Sayfa)