Menu
Your Cart

Salon Halısı

Salon Halısı Fiyatları?

Salon evdeki en özen gösterilen yerlerden biridir. Kimi evlerde salon aktif olarak kullanılırken kimi evlerde sadece özel misafirler için kullanılmaktadır. Salonlar diğer odalara göre daha özenli ve şık olmaktadır. Özenle seçilen mobilyalarla birlikte bir bütün oluşturmalıdır. Salon dizaynı kısmında önemli bir konu ise salon halısı tercihidir. Salon halıları genellikle şık halılar olmaktadır. Salon halıları farklı birçok desen, model ve kaliteye sahiptir.

Bütün bunlar salon halısı fiyatlarını da doğrudan etkilemektedir. Salonlarda tercih edilen el dokuması halılar oldukça pahalı halılardır. Yapımında kullanılan malzemenin doğal yün olması da halı fiyatını etkilemektedir. Halı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise halının büyüklüğüdür.

Salon halıları genellikle 6 metrekare halı, 9 metrekare salon halısı veya 12 metrekare halı şeklinde kare halı modelleri olmaktadır. Salon halısı tercihi yaparken modern halı modelleri de oldukça tercih edilmektedir. Kalite belgesinin bulunup bulunmadığı da halı fiyatlarını etkileyen bir faktördür. El dokuması halılar fabrika üretimi halılara göre oldukça pahalı olmaktadır. El dokuması halılarda büyük bir emek söz konusudur. Aynı zamanda bu sebeple el dokuması halılar zaman içinde daha çok değerlenen halılardır.

Salon Halısı Modelleri Nelerdir?

Salon halıları ihtiyaca göre farklılık gösteren farklı boyut ve stillerden oluşmaktadır. Halı kullanımı salon dekorasyonu tamamlayıcıdır. Salon halıları farklı yapılara sahip olabilirler; ince salon halıları, kalın salon halıları veya kaymaz taban salon halıları bazı çeşitleridir. Tercihe göre değişen salon halıları şu şekilde belirtmek mümkündür;

      Oval halı,

      Siyah halı,

      Kare halı,

      Krem salon halısı,

      Renkli salon halısı,

      Gri salon halısı,

      Yeşil salon halısı,

      Pembe salon halısı,

      Etnik desen salon halısı.

Salon halıları klasik veya modern desenlere sahip olabilmektedir. Tercih yapılırken salondaki diğer eşyaların yapısı ve halının uyum sağlayıp sağlamayacağı konusu oldukça önemlidir. Genellikle salon halıları açık renk tonlarında seçilmektedir. Salonlar çok sık kullanılmayan ve çok kirlenmeyen alanlar olduğu için açık renk kullanımı da uygun olabilmektedir. Peluş halılar yumuşak dokusundan ve görüntüsünden kaynaklı fazlaca tercih edilen modellerden biridir. Bunun yanında kaşmir halılarda klasik dizayna sahip salonlar için tercih sebebidir.

Salon Halısı Nasıl Olmalı?

Salon denilen odayı diğer kısımlardan ayıran şey misafirlere özel olmasıdır. Özenle döşenen salonlar için halı seçimi de oldukça önemlidir. Salon halıları salonun genel renklerine uygun tercih edilmelidir. Büyüklük olarak salona uyum sağlamalıdır. Salonlarda genellikle yün halı tercihi yapılmaktadır. Salon halıları kolay kirlenen halılar olmadığı için makinede yıkanan bir halı tercihi yapılmayabilir.

Makinede yıkanan halılar genellikle ince halılar olduğu için salonun ağır duruşuna uyum sağlamamaktadır. Salon halısı aynı zamanda kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır. Sık dokunan salon halıları üzerindeki desenlerin canlılığından kendini belli etmektedir. Yürürken hissedilen yüzey dokusundan halının kalitesi anlaşılabilmektedir. Kaliteli malzemeden üretilmeyen halılar insan sağlığı açısından uygun değildir.

Sentetik halılar ortamda tozlanmaya yol açabilmektedir. Salon halılarının antialerjik olması da gelen konuklar ve evde yaşayan kişiler için önemlidir. Halılar sadece model ve şekillerine göre değil aynı zamanda iplik türlerine göre de farklılık göstermektedir. İplik türlerine göre halı türleri şu şekildedir;

      Polyamid halı: Polyamid iplik kullanarak oluşturulan ve uzun yıllar kullanılabilen sentetik bir halı türüdür.

      Pamuk halı: Doğal pamuktan elde edilmiş ipliklerden oluşturulan bir halı türüdür.

      Akrilik halı: Sentetik ip türü olan akrilik iple oluşturulan halıdır. Diğer iplikler arasında yüne en yakın olan iplik türüdür.

      Yün halı: Doğal yünle elde edilmiş bu halılar oldukça kullanışlı ve sağlıklıdır.

      Polyester halı: Sentetik polyester ip kullanılarak oluşturulan bu halı türü uzun ömürlü ve yumuşaktır. Üzerindeki lekeler kolay temizlenebilirdir ve kolay yıpranmamaktadır.

      İpek halı: İpek çok narin ve hassastır. Bu nedenle ipekle üretilen halıların üretilmesi de oldukça zordur ve emek istemektedir. Hem işçiliği hem malzemeleri yönünden kıymetlidir. Bu nedenle bazı ipek halılar sanat eseri niteliği taşımaktadır.

      Bambu halı: Bambu halılar kullanımında dikkat edilmesi gereken halılardır. Oldukça narin ve hassas bir yapıya sahip olan bambu halılar özenli kullanılmadığı zaman kolay yıpranabilmektedir. Aynı zamanda anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Suya ve neme karşı oldukça dayanıklıdır.

Fabrika halılarında genel olarak: polyester, triexta, naylon, olefin iplik türleri tercih edilmektedir. El yapımı halılarda ise ipek, yün ve sisal ipliği tercih edilmektedir.

Salon Halısı Ölçüsü Nasıl Alınılır?

Salon halısı ölçüsü alınırken diğer tüm eşyaların yerleşmiş olması önemlidir. Bu şekilde daha doğru bir ölçü alınmış olur. Salon büyüklüğüne veya salonda kullanılan eşyaların durumuna göre farklı büyüklüklerde salon halısı tercih edilmelidir.

Salon halıları genellikle ortaya serilebilecek şekilde olmaktadır ve tüm salonu kaplamamaktadır. Ayrıca salonun durumuna göre kare, yuvarlak, oval, uzun salon halıları ve halı taban salon halısı tercih edilebilmektedir.

Salon Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salon halısı tercihi hem görsel açıdan hem de sağlık açısından önemlidir. En güzel salon halıları seçerken dikkat etmemiz gerekenleri şu şekilde açıklamak mümkündür;

      Salon halısı salonun ölçüleriyle uygun ebatta olmalıdır.

      Salon halısı seçerken salonda bulunan diğer mobilyalara uygun halı tercihi yapılmalıdır.

      Halının üretildiği malzemeye dikkat edilmeli ve kalitesi değerlendirilmelidir.

      Halının temizlik açısından durumuna dikkat edilmelidir. Leke tutmaz halılar temizlik yönünden kişinin işini kolaylaştırmaktadır.

      Evin ısıtma sistemi göz önüne alınarak eğer yerden ısıtma mevcut ise bu duruma uygun halı tercihi yapılmalıdır.

      Halı tercihi yapmadan önce bütçe belirlenerek bütçeye uygun halılar arasında seçim yapmak gerekmektedir.

      Nemi çok fazla içine çekmemesi ve kolay kuruyabilir olması gerekmektedir.

      Salon halısı antibakteriyel özelliği sahip olmalıdır.

      Uzun yıllar kullanılabilir ve dayanıklı olması gerekmektedir.

      Salon halıları minimum tüylenmeye sahip olmalıdır.

Salon Halısı Silinebilir Özelliği Sahip Midir?

Salon halıları genel bakımdan silinebilir özelliğe sahiptir. Hatta salon halıları yıkanabilir özellikten daha çok silinebilir özelliktedir. Fakat yıkanılabilir salon halısı da bulunmaktadır. Salon çok sık kullanılmayan bir yer olduğu için salon halıları da çok kirlenmemektedir.

Ara ara silme yaparak salon halıları temiz tutulmaktadır. Bu durumda leke tutmaz halı seçimi epey önemlidir. Yıkamaya gerek kalmadan silinerek lekelerden kurtulmak mümkündür. Kaymaz taban halılar genellikle ince halılar olmaktadır.

Fakat salon halıları oldukça kalın ve gösterişlidir. Bu nedenle halının kaymaması için altına kaydırmaz madde sermekte fayda vardır. Salon halıları genellikle mevsimi de uygun halılar olarak seçilmektedir. Salon halılarını bütünleyen bir değer ev eşyası perdedir. Salon halısına uygun perde veya perdesine uygun halı kullanmak salonda görsel açıdan bütünlük sağlamaktadır.

Yüksel Kaymaz Pamuk Taban Halı Yüksel Kaymaz Pamuk Taban Halı
yeni
Yüksel Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Eftelya Kaymaz Pamuk Taban Halı Eftelya Kaymaz Pamuk Taban Halı
yeni
Eftelya Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun eviniz..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Gezgo Kaymaz Pamuk Taban Halı Gezgo Kaymaz Pamuk Taban Halı
yeni
Gezgo Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Nesli Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Tülaycan Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evini..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Mhic Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize k..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Lolpsun Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun eviniz..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Lerox Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Kuvas Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Neftors Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun eviniz..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Janpix Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Helip Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Parina Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Hodli Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Franges Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalit..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Dexte Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Zodil Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Litle Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Core Kaymaz Pamuk Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize k..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Asuex  Kaymaz Pamuk Taban Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip ..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Retro Kaymaz Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Zanir Kaymaz Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Sarımer Kaymaz Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kali..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Roanes Kaymaz Taban HalıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalit..
180,00TL
Vergiler Hariç:166,67TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 425 (18 Sayfa)