Menu
Your Cart

Koltuk Örtüsü

Koltuk Örtüsü Fiyatlari?

Koltuk örtüsü, salon başta olmak üzere evin bazı odalarında, en önemli unsur olan koltukları korumak adına tercih edilen bir aksesuardır. Kanepe örtüsü gibi farklı türleri olabilen koltuk örtüsü modellerinde, en çok dikkat edilen konular içinde ürün kalitesi ve fiyatı gelmektedir. Koltuk örtüsü fiyatları ürünün kumaş yapısının yanı sıra ebatına ve kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Giydirme koltuk örtüsü fiyatlarında en uygun seçenekleri keşfetmek için, dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Her şeyden önce, koltuğun ebatı ile uygun bir örtü tercihinde bulunmak ve kaliteli malzeme yapısını, uygun fiyatla sunan modelleri incelemek avantajlı olacaktır.


Koltuk örtüsü, estetik yönü ile yaşam alanlarında fark yaratan bir ev tekstili ürünü olarak koltukları aşınma, yıpranma ve kirlenmeye karşı korumaktadır. Koltuk örtüsü tercihinde, fiyatları incelerken bu da göz önünde bulundurulması gereken durumlar içindedir. Güçlü bir koruyucu yapıya sahip koltuk örtüsü modeli, uzun vadede koltuğun aşınmasını ve yıpranmasını engellediği için, maddi olarak avantaj sağlamaktadır. Özellikle evcil hayvanların bulunduğu evlerde, koltukların hasar görmesi çok karşılaşılan durumlar içindedir. Jakarlı koltuk örtüsü ya da berjer örtüsü gibi modeller tercih edilerek, koltukların kaliteli yapısını uzun süre boyu koruması sağlanabilmektedir. Koltuk örtüsü fiyatlarında, en önemli kriterlerler marka, ürün materyali ve koruma seviyesidir. 

Koltuk Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Evin en önemli eşyaları içinde yer alan koltuklar, gün içinde en çok zaman geçirilen öğelerden biridir. Bu nedenle zaman içinde koltuklarda aşınma, leke ve farklı problemler görülebilir. Çekyat örtüsü gibi seçenekler de içerebilen koltuk örtüsü modelleri farklı ihtiyaçlara hitap edebilen modeller içermektedir. Küçük çocukların ya da kedi gibi evcil hayvanların bulunduğu evlerde, koltuklara tüy dökülmesi ya da yiyecek-içecek dökülmesi çok yaygın durumlardandır. Lastikli koltuk örtüsü ya da farklı modern koltuk örtüleri bu duruma karşı koruma sağlamaktadır. Koltuk örtüleri içinde, kullanışlı yönleri ve estetik tasarımları ile öne çıkan seçenekler şu şekildedir:


 • Su geçirmez koltuk örtüleri

 • Kaymaz koltuk örtüsü

 • Likralı koltuk örtüsü

 • Şönil koltuk örtüsü

 • Yazlık koltuk örtüsü

 • Geçirmeli koltuk örtüsü


Koltuk örtüleri, hem klasik hem modern bir dekoratif anlayışa sahip evlerde, olmazsa olmaz ev tekstili ürünleri içinde yer almaktadır. Koltuk örtüsü modellerine bakıldığında kaymaz, su geçirmez gibi özellikler gün içinde yaşanabilecek birçok duruma karşı koltukları korumaktadır. Tasarım olarak geniş bir ürün skalasına sahip olan koltuklarda, renk açısından bakıldığında en popüler koltuk örtüsü modelleri şu şekildedir:


 • Antrasit koltuk örtüsü

 • Mavi koltuk örtüsü

 • Bej koltuk örtüsü

 • Siyah koltuk örtüsü

 • Pembe koltuk örtüsü

 • Kahverengi koltuk örtüsü

 • Kiremit rengi koltuk örtüsü

 • Turuncu koltuk örtüsü


Her bir koltuk örtüsü modeli, evin genel dekorasyon teması ile uyumlu olarak tercih edilebilir. Kaliteli koltuk örtüsü modelleri, koltukları aşınma, yıpranma ve kire karşı korurken aynı zamanda renk yapısı ile uyumlu bir konsept sunar. Antrasit ve bej, minimalist ve modern ve dekorasyonu ile uyumlu olmasıyla öne çıkarken, siyah koltuk örtüsü kirleri kapatması ile tercih edilebilir. Evlerde, özellikle de salonda halı, diğer eşyalar ve perdelerin rengi ile uyumlu koltuk örtüsü renkleri önemlidir. Kimi zaman uyumu sağlamak adına aynı renkler tercih edilirken, kimi zaman ise kontrast yaratmak mümkündür.

Koltuk Örtüsü Kumaşının Özellikleri Nelerdir?

Koltuk örtülerinde, bürümcül koltuk örtüsü ve l koltuk örtüsü gibi modeller koltuk tasarımlarına göre ihtiyaçları karşılaması bakımından öne çıkarken, süngerli koltuk örtüsü gibi alternatifler ise kullanım deneyimini etkilemektedir. İkili koltuk örtüsü ya da battal boy koltuk örtüsü tercihi, evlerde koltuk çeşitlerine göre ön plana çıkarken, koltuk örtüsü kumaşının özellikleri de en az tasarım kadar önemlidir. Koltuk örtülerinin sahip olduğu kumaşta, kaymaz yapı çok tercih edilmektedir. Kumaş yapısına göre kayabilen koltuk örtüleri, kimi zaman rahatsızlık verici olabilir. 


Özellikle küçük çocukların yaşadığı evlerde, koltuklara zaman zaman yiyecek ve içeceklerin dökülmesi, rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle, örtünün koruyuculuk açısından su geçirmez olması da, ev sahiplerinin tercih ettiği durumlar içinde yer almaktadır. Çay, kahve, su ya da farklı sıvıların koltuğa dökülmesi, beraberinde ciddi bir temizlik gerektirdiğinden su geçirmez koltuk örtüsü modelleri tercih edilebilir. Kullanım kolaylığı açısından lastikli koltuk örtüsü 3+3+1+1 olarak tercih edilebilir. Salon koltuk kılıfı seçeneklerinde, aynı zamanda streç koltuk örtüsü 3+3+1+1 konsepti de düşünülebilir. 

Koltuk Örtüsünün Ölçüleri Nelerdir?

Koltuk ölçüsü ölçüleri, koltuk modelinin konseptine göre değişebilir. Köşe koltuk örtüsü ya da koltuk takımı örtüsü seçeneklerinde, mobilyaların ölçüsü ile uygun modeller iyi bir deneyim sunmaktadır. Bazı koltuk örtülerinde, koltuğa tamamen oturan seçimler ön plana çıkarken, bazen ise kumaşın daha geniş, salaş bir formda olması tercih edilebilmektedir. Tekli koltuk örtüsü modellerinin yanı sıra polar koltuk örtüsü ve chester koltuk örtüsü gibi seçeneklerde, ölçü en önemli konular içinde yer almaktadır. 


Koltuklarda, tekli, ikili ve üçlü modellerin yanı sıra l koltuk konsepti, evlerde en çok tercih edilen seçenekler içinde yer almaktadır. Püsküllü koltuk örtüsü ya da gri koltuk örtüsü gibi alternatifler içinde tercih yaparken, koltuğun tasarımı ve kumaş özelliklerinin yanı sıra, ölçü en çok dikkat edilmesi gereken konular içindedir. Koltuk örtüsü siparişi verilmeden önce, ölçü net bir şekilde alınmalı, örtünün koltuk ile ölçüm uyumuna dikkat edilmelidir. Kimi zaman, çiçekli koltuk örtüsü ya da yeşil koltuk örtüsü gibi tasarımlarda koltuğa tam oturan modeller göze hitap ederken, bazen de geniş, salaş bir görüntü sunan modeller estetik durabilmektedir. Metre ile koltuk örtüsü ölçüsü alınarak, model seçimi yapılabilir. 

Koltuk Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koltuk örtüsü satın alırken dikkat edilecek konular, uzun yıllar boyu sorunsuz bir kullanım açısından önemlidir. Koltuk örtüsü modellerinde, ilk dikkat edilecek konu örtü tasarımının koltuk ile uyumudur. Bazı koltuk örtüsü modelleri, esnek bir kumaş yapısına sahiptir ve koltukta hem taban hem de diğer yapılarını kapsar. Bununla birlikte, içerdiği ek yapılar ile koltuğa tutunabilen koltuk örtüsü modelleri, bu sayede kaymayan bir yapı sunulabilmektedir. Diğer bir alternatif olarak öne çıkan klasik koltuk örtüsü modelleri, günlük ihtiyaçlarda kullanılabilen ürünlerdir. Misafir geldiği bir gün ya da doğum günü partisi gibi, koltuğun leke tutma olasılığının yüksek olduğu günlerde, bu koltuk örtüsü türleri kullanılabilir.


Tasarım olarak, popüler trendler içinde yer alan beyaz koltuk örtüsü ya da kapitone koltuk örtüsü gibi seçenekler değerlendirilebilirken, ihtiyaçlara hitap eden kumaş formu koltuk örtüsü satın alırken önemli bir konudur. Bu anlamda, kedi ya da köpek gibi evcil hayvanların bulunduğu evlerde tüy tutmayan koltuk örtüsü modelleri tercih edilmelidir. Su geçirmeyen koltuk örtüsü, koltukları sıvı gıdalara karşı korurken, kaymayan koltuk örtüleri ise koltukta otururken, iyi bir deneyim sunmaktadır. 

Prag Lastikli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Belsim Yapraklı Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Bağdat Lastikli Çekyat Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Ayazma Lastikli Çekyat Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Zehra Lastikli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Vikos Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Stokholm Renkli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Sinsop Renkli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Seyran Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Rudero Mermer Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Nilko Gri Renk Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Nanpos Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Minto Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Minesu Lastikli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Minespol Modern Lastikli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanm..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Lordiso Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Lizbon Modern Lastikli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Kamiden Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
İlpey Leopar Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
İbves Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Hanımzade Yapraklı Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Griso Mermer Desenl Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Görkem Patchwork Lastikli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplan..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Etnik Desenli Koltuk Örtüsü  Ürünlerimizi Yakından İncelemek İçin Aşağıda ki  Videolarımızı İzlyebeilirsinizUltrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz Ultrasoft Kumaş Yumuşak Dokuya Sahip Lastikli Yapısı Sayesinde Kaymaz Toplanmaz  ..
1.199,00TL
Vergiler Hariç:1.090,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 432 (18 Sayfa)