Menu
Your Cart

Çocuk Odası Halısı

Çocuk Odası Halısı Fiyatları?

Çocuk odaları, çocuklar için önemli yaşam alanlarıdır. Kendilerine ait bir yeri sahiplenmeleri ve sorumluluk alabilmeleri için küçük yaşlarda başlayan hassas bir konudur. Odalarını benimseyen çocuklar yataklarını toplamayı, oyuncaklarını toplamayı ve odayı temiz tutmayı sorumluluk haline getirerek ileriki dönem için hayatlarına katkı sağlamaktadır. Çocuk odası halıları çocuk sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Çocuk odası halı fiyatları da bu şekilde oluşmaktadır. Halının kalitesi, üretildiği malzeme ve üretim şekli fiyatı etkileyen faktörlerdendir. Çocuk odası halılarının leke tutmaz olması ebeveynler için kolaylık sağlamaktadır. Bu konu da çocuk odası halısı fiyatlarını etkilemektedir. Halının makine dokuma halısı mı, el dokuma halısı mı oluşu halı fiyatına yansımaktadır. Ayrıca halının büyüklüğü de fiyatını etkileyen faktörlerden birisidir. Çocuk sağlığı için, kullanılan malzemenin bilindiği ve kaliteli malzeme kullanılan halıları seçmekte fayda vardır. Bütün çocuk odası halıları aynı kalitede ve fiyatta değillerdir. Halının kalitesi fiyatını etkileyen bir husustur.

Çocuk Odası Halısı Modelleri Nelerdir?

Çocuk odası halı modelleri genellikle renkli, desenli ve eğlenceli figürlerin yer aldığı halılar olmaktadır. Odanın genel dekorasyonuna uygun model seçimi önemlidir. Erkek çocuk odası halısı veya kız çocuk odası halısı tercihi de modelleri etkilemektedir. Kız çocukları için halılar genellikle pembe renklerin hâkim olduğu ve kız çizgi film karakterlerinin hâkim olduğu halılar olmaktadır. 

Erkek çocuk odası halı modelleri ise daha çok mavi renkten ve araba karakterlerinden oluşmaktadır. Ayrıca kız çocuk odası modelleri genellikle soft renkli ve çiçeklerin hâkim olduğu modeller olmaktadır. Sevimli hayvan figürleri hem erkek çocuk odası hem de kız çocuk odasında tercih edilen modeller arasındadır. Erkek çocuk odası halılarında ise genellikle araba figürlerinin yanında gemi, futbol topu gibi modeller de bulunmaktadır. Kız ve erkek çocuk odası halısı modellerinde en fazla tercih edilen desenler şu şekildedir;

 • Seksek Halı,

 • Arabalı Halı,

 • Araba Yollu Halı,

 • Elsalı Halı,

 • Bulutlu Halı,

 • Yuvarlak Çocuk Odası Halısı,

 • Yıldızlı Çocuk Halısı,

 • Trafik Oyun Halısı,

Model tercihi yapılırken sadece üzerinde çocuğun ilgisini çekecek modeller değil aynı zaman da bir şeyler öğrenebileceği halılar tercih edilmelidir. Örnek olarak en çok tercih edilen halılardan olan seksek halı çocuğun hem odasında yeni bir oyun alanı oluşturmaya hem de seksek oynayarak kas koordinasyonlarının gelişmesine olanak tanımaktadır.

Çocuk Odası Halısı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Çocuk odası halısı ölçüsü odanın büyüklüğüne bağlıdır. Genellikle çocuk sağlığı açısından her yeri kapatacak şekilde ölçü alınması gereklidir. Hem kış aylarında çocuğun üşümemesi hem de kayıp düşme riskine karşı bu şekilde ölçü almakta fayda vardır. 

Çocuk odası halı ölçüsü odaya yerleştikten sonra alınmalıdır. Bu şekilde daha doğru bir ölçü olmaktadır. Ayrıca çocuk odası halısı tercihi yaparken eğitici halılar tercih etmekte fayda vardır rakamların ve eğitici modellerin bulunduğu halılar çocuğun en çok zaman geçirdiği alanda zamanını boşa harcamamasını sağlamaktadır.

Çocuk Odası Halısı Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odası halısı seçimi yaparken desen ve figürler dışındaki önemli noktalar  sağlığa uygun olması ve çocuğu rahatsız etmemesidir. Bebekler çok hassas yapıda oldukları için bebek odası halısı antialerjik olmalıdır. Bu nedenle sağlıklı bebek odası halısı seçmek önemlidir. Halıdan çıkacak olan tüy ve pamuk gibi maddeler bebek ve çocuk sağlığını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca çocuğun yaş grubuna göre halı tercihi yapmak çocuğun gelişimi ve kendini iyi hissetmesi için gerekli bir noktadır.

Yapılan araştırmalara göre renklerin çocuklar üzerinde etkisi olmaktadır. Sarı renk çok yoğun olmayan şekilde kullanıldığında çocukta odaklanmayı arttırırken yoğun kullanımı çocukta huzursuzluk ve öfkeye sebep olmaktadır. Turuncu renk ise çocuklarda daha dışa dönük olmaya fayda sağlarken yine yoğun kullanımı çocukta telaşa yol açabilmektedir. Açık tonlar çocuklarda gevşemeyi sağlar ve odaya ferahlık verir. Uyku sorunu çeken çocuklarda ise mavi rengin kullanılması gerekmektedir.

Pembe renk kız çocukları için oldukça tercih edilen bir renktir. Fakat bu rengi az miktarda kullanmakta fayda vardır. Fazla kullanılan pembe renk çocukta huzursuzluğa ve dikkat dağınıklığına yol açabilir. Çocuk 0-3 yaş aralığında iken ilginç desenli ve renkli halılar çocuğun dikkatini çekmektedir. Renkleri ve şekilleri yeni yeni algılamaya çalışan çocuklar içi bu tarz halılar oldukça faydalıdır.

Çocuk Odası Halısı Makinede Yıkanabilir mi?

Çocuk odası halıları birçok farklı desen ve maddeden oluşmaktadır. Halının yıkanabilir olması ebeveyn rahatlığı açısından önemlidir. Çocuk odası çocuğun alanı olduğu için özgürce hareket etmesine imkân sağlanmalıdır. Böyle bir durumda ise çocuk odası halıları hemen kirlenmektedir. Kullanılan makinenin büyüklüğüne göre çocuk odası halıları yıkanabilir olabilmektedir. İnce halılar ise yüksek kilogramlık makinelerde yıkanabilirdir.

Fakat kalın halılar makinede yıkanamayacak kadar sert olmaktadır. Bu nedenle yıkamacıya vermek gerekmektedir. Yıkanabilir bir halı almak çocuk sağlığı açısından da önem arz etmektedir. Sürekli yıkanan halı içinde bakteriyi en az seviyede barındırır ve bu durum da çocuk sağlığını olumlu etkiler. Çocuklar birçok oyuncağı yere attıktan sonra ağzına almaktadır. Bu durumlar göz önüne alındığında çocuk odası halılarının oldukça temiz tutulması gerekmektedir.

Çocuk Odası Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çocuk odası ve bebek odası halısı seçmek tıpkı yatak, yorgan ve diğer eşyaları seçmek kadar titiz bir iştir. Zamanının çoğunu odasında geçiren bebek ve çocuklar için en uygun halıyı seçmek konforları açısından önemlidir. Çocuk odası halısı tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken konular şöyledir;

 • Çocuk odası halısı alınmadan önce mutlaka araştırma yapılmalı, çocuklu ailelerle deneyimleri hakkında konuşulmalıdır. 

 • Çocuk ve bebek odasında antialerjik halı tercihi yapılmalıdır. Bebek ve çocuk sağlığı için bakteri ve alerji yapacak canlı miktarı en aza düşürülmelidir. 

 • Tercih edilecek halının kalite belgesini ve sertifikasını kontrol etmek gerekmektedir. İnsan sağlığına uygun olmayan maddelerinin kullanıldığı halılar tehlikeli olabilmektedir. Kalite standartları doğrultusunda üretilmiş çocuk odası halılarını tercih etmek gerekmektedir.

 • Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise kaymaz tabanlı halı tercih edilmesidir. Oldukça hareketli olan çocuklar için halının kayması kazalara yol açabilmektedir. Bu nedenle kaymaz taban çocuk odası halı modelleri seçmek gerekmektedir.

 • Çocuk odası halıları hızlı kirlenebilmektedir. Kavramayı yeni öğrenen çocuklar zaman zaman bir şeyleri dökebilir ya da halılara kalemle çizgiler çizebilir. Bu nedenle sık yıkanabilir halılar tercih etmekte fayda vardır.

 • Kısa ve tüysüz halı modellerini tercih etmek halı arasında biriken toz ve kirleri minimuma indirerek çocuk sağlığını olumlu etkilemektedir.

 • Kolay temizlenen ve leke tutmayan halı tercihi yapmak halı üzerinde oluşacak kalıcı lekeleri en aza indirerek görüntü açısından size yardımcı olmaktadır.

 • Halıyı oluşturan maddenin yün gibi doğal liflerden oluşması çocuk ve bebek sağlığı için gerekli bir durumdur. Sentetik maddelerden üretilen halılar iyi temizlenmez ve üzerinde farklı kalıntılar kalabilir. Fakat yün halılar hem kolay temizlenir hem de üzerinden kalıntı bırakmaz.Yıkanabilir Pamuk Taban Halı Futbol sahası ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine..
399,00TL
Vergiler Hariç:362,73TL
Yunus Adası Filter  Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Yunus Adası Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun ev..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Yoshio Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Yumalom Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun eviniz..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Vula Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize k..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Süper Arabalar Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Sifet Filter Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun e..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Sifet Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Sevimli Aslanlar Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip ol..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Ovi Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ka..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Nadi Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize k..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Lafino Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Geming Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Ebabel Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Donti Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Bimden Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
 Atlı Zemin Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip ol..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
 Atlı Renkli Zemin Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine s..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Afino Filter Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun e..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Afino Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Tuna Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize k..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Trodem Araba Desenli Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahi..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Sayılı Seksekli Çocuk Odası Halı ModeliÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olu..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 125 (6 Sayfa)