Menu
Your Cart

Mutfak Halı Modelleri

Mutfak Halısı Fiyatları?

Her odanın veya ortamın kendine özgü bir tasarımı vardır. Aynı zamanda o mekânda kullanılacak olan tüm malzemeler ortama ve kullanışa uygun olmalıdır. Mutfak halıları da mutfak kurallarına uygun olmalı ve uyum sağlamalıdır. Mutfak halısı modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Hem model olarak hem de yapımında kullanılan malzeme olarak farklı özelliklere sahiptir. 

Mutfak halısı fiyatları da bu duruma göre şekillenmiştir. Mutfak halıları çok çabuk kirlendikleri için makinede yıkanabilir halılar tercih edilmelidir. Sürekli yıkanmak zorunda kalınan halının kalitesi de oldukça önemlidir. Kaliteli bir halı tercihi yapmak halının fiyatını da doğrudan etkilemektedir. Mutfak halılarının hepsi kaliteli değildir. Uygun fiyata alınan halılarda kalite bakımından düşüş olmaktadır. Halı yapımında kullanılan malzemelerin kalitesiz olması halı fiyatının da düşük olmasına sebep olmaktadır.

Mutfak Halısı Modelleri Nelerdir?

Mutfak ev içersinde uzun zamanlar geçirilen bir yaşam alanıdır. Yemek yapılan ve yemek yenilen yer olan mutfağın temiz olması oldukça önemlidir. Ek olarak mutfakta fazla zaman geçirilmesinden kaynaklı deklarasyonun ve renklerinin güzel ayarlanması gerekir. Kişinin uzun zaman bulunduğu ortamlarda kendini iyi hissetmesi önemlidir. Mutfak halıları için bulunan birçok farklı model vardır bu modelleri şu şekilde göstermek mümkündür;

 • Gri mutfak halısı,

 • Kaymaz tabanlı mutfak halısı,

 • Siyah mutfak halısı,

 • Yuvarlak mutfak halısı,

 • Oval mutfak halısı,

 • Kırmızı mutfak halısı,

 • Modern mutfak halısı,

 • 3D mutfak halısı,

 • Pembe mutfak halısı,

 • Siyah beyaz mutfak halısı,

 • Kahverengi mutfak halısı,

 • Renkli mutfak halısı,

 • Dijital baskı mutfak halısı,

 • Fincan desenli mutfak halısı,

 • Yeşil mutfak halısı,

 • Desenli mutfak halısı,

 • Mor mutfak halısı.

Verilen modellerle sınırlı kalmayan mutfak halıları daha farklı birçok şekil ve modelden oluşmaktadır. Verilen modeller en çok tercih edilen türlerdir. Mekâna uyumuna ve kişinin zevkine göre mutfak halısı tercihi yapılmalıdır. Mutfak halılarında sadece desen değil farklı geometrik şekillerde bulunmaktadır. 

Son zamanlarda farklı geometrik şekillerin kullanıldığı halı modelleri tercih arasında ilk sırada yer almaktadır. Bazı mutfakların çok küçük olmasıyla beraber halı tercihi de zorlaşmaktadır. Bu gibi durumlarda genellikle yuvarlak mutfak halısı kullanılmaktadır. Bu şekilde ortamı daraltmayacak bir halı tercihi yapılmış olmaktadır. 

Uzun ince mutfaklar için ise uzun mutfak halısı veya mutfak yollukları tercih edilmektedir. Sadece bir halı kullanılmak istenmemesi durumunda veya bazen mutfak şeklinden kaynaklı tezgâh önü halı da tercih edilebilmektedir.

Mutfak Halısı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Mutfakta genellikle kullanılan mobilya mutfak masadır. Ek olarak küçük bir dolap tercihi de yapılabilmektedir. Mutfak halısı ölçüsü alınırken tüm eşyaların yerleşmiş olması daha doğru bir ölçü alınması açısından önemlidir. Açıkta kalan kısımlar için ise kullanılacak halı şekline karar verilmeli ve ölçü ona göre alınmalıdır. 

Bazı mutfaklarda mutfak masası altı için de halı tercihi yapılmaktadır. Aynı model ve desenden iki adet halı alınarak mutfak masası altı için ve orta kısım için kullanılmaktadır. Ortalama bir büyüklükteki mutfaklar için genellikle 4 metrekare mutfak halısı tercih edilmektedir. Farklı şekle sahip veya küçük olan mutfaklar için ise açıkta kalan kısımlar için özel ölçü alınması gerekmektedir.

Mutfak Halısı Nasıl Olmalıdır?

Özellikle kadınlar için mutfaklar vazgeçilmez bir yaşam alanıdır. Yemek yaparken veya yemek yerken kendini iyi hissetmek için mutfak dizaynı ve yapılan tercihler oldukça önemlidir. Mutfaklar genellikle kirlenmeye ve bir şeyler dökülmeye müsait alanlardır. Bu nedenle mutfak halısı tercihi yaparken çok açık renkler kullanılmamalıdır. 

Açık renk kullanımı halıda çıkmayan lekelere sebebiyet verebilmektedir. Mutfak sürekli hareketli olan bir yaşam alanıdır. Bu nedenle kaymaz taban mutfak halısı seçmekte fayda vardır. Diğer yönden mutfak halısı sürekli kayarak hem görüntü kirliliğine hem de istenmeyen kazalara yol açabilmektedir. Bir diğer husus ise mutfak halılarının kısa ve tüysüz olması gerektiğidir. Uzun tüylere sahip olan mutfak halıları üstünde kir ve toz barındırarak insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. 

Fazla kirlenen mutfak halıları için leke tutmayan halı olması oldukça önemlidir. Halıya her an bir şey damlama veya dökülmesine karşın leke tutmaması kolaylaştırıcı bir faktördür. Mutfak halıları ayı zamanda tüm mutfakla uyum içinde olmalıdır. Mutfaktaki renklere ve genel atmosfere uyum sağlaması gerekmektedir. Beyaz mutfak dolaplarının kullanıldığı mutfaklarda açık kahve tonları bir halı uygun olacaktır. Kahverengi mutfak dolaplarının hâkim olduğu bir mutfakta ise bej rengi bir halı tercihi mutfağa uyum sağlayarak bütünlüğü korumaktadır.

Mutfak Halısı Makinede Yıkanabilir mi?

Mutfak halısı türüne ve yapıldığı malzemeye göre makinede yıkabilir olabilmektedir. Son dönemlerde epey tercih edilen kaymaz tabanlı ince mutfak halısı da büyüklüklerine göre makinede yıkanabilirlerdir. Kolay temizlenen mutfak halısı ve makinede yıkanabilir mutfak halısı seçmek kişinin hayatını kolaylaştıracaktır. 

Halının kolay temizlenebilir olması uğraşmadan lekelerin çıkmasını sağlamaktadır. Halının makinede yıkanabilir mutfak halısı olması sağlık açısından oldukça önemlidir. Sürekli yıkanan halılar içerisinde kir ve toz barındırmaz bu sayede yaşam alanında ki bakteri sayısı minimuma indirilmiş olur. 

Makinede yıkanabilen mutfak halılarını yıkama koşulları da halı için önemlidir. Doğru temizleyiciyi kullanmak ve doğru sıcaklıklarda yıkamak halının kullanım ömrü açısından önemlidir. İnsan sağlığına zararlı olmayan temizleyiciler kullanılması gerekmektedir. Zor ve çıkmayan lekeler için ise doğal temizleyiciler tercih edilmelidir.

Mutfak Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfaklar uzun zaman geçirdiğimiz yaşam alanlarıdır. Ayrıca mutfaklar yemek yendiği için temizlik açısından da titiz davranılması gereken yerlerdir. Bu nedenle mutfak halısı tercihi yaparken de titiz davranılmasında fayda vardır. Mutfak halısı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini şu şekilde açıklamak mümkündür;

 • Kir tutmayan halı tercihi: Mutfak halıları kolay kirlenen halılardır. Bu nedenle leke tutmayan mutfak halısı olması kişinin işini kolaylaştırarak, yıkamak yerine silmekle bile kirlerin gitmesini sağlamalıdır.

 • Üretiminde kullanılan malzeme tercihi: Sağlık insan için yaşamdaki en değerli şeydir. Bu nedenle yaşam alanlarına eşya tercihi yapılırken sağlık dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Mutfak halılarında da sağlıklı maddelerden üretilmiş halılar seçmek gerekmektedir. Ayrıca bunu teyit etmek için kalite belgesini görmek ve sonra alım yapmak gerekmektedir.

 • Renk ve desen tercihi: Mutfak halısının renk ve desen tercihi mutfak bütünlüğünü etkileyen bir faktördür. Mutfağa uygun olmayan renk ve desen tercihi bütünlüğü bozarak göz yorabilmektedir. Mutfak halısı desenleri çok yoğun olmamakla birlikte çok seyrekte olmamalıdır. Genellikle üzerinden mutfak araç gereç resimlerinin bulunduğu desenler tercih edilmektedir. Mutfak halısı renk tercihinde çok açık tonlar tercih edilmemelidir. Açık tonlar çok hızlı kirlenerek kişiye sürekli zahmet vermektedir. Aynı zaman da açık renk halılardan lekelerin çıkması daha zordur. Fakat çok koyu renkler de tercih edilmemelidir. Çok koyu renkler mutfağın havasını karartarak mutfak alanının olduğundan küçük görünmesine sebep olabilmektedir.

 • Halı boyutu tercihi: Mutfak halısı seçimi yapılırken mutfak alanına uygun bir halı boyutu seçmek gereklidir. Aynı zamanda alana uygun şekilde halı tercih etmek de doğru tercih için önemli bir noktadır.
Tugito Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Teapot Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Süper Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Renkli Demlikler Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Mozepik Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite v..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Kayıca Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
İndex Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Hate Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve ş..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Gülen Kaşıklar Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize k..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Foley Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Firiloz Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite v..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Emiray Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Danis Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve ..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Cooking Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite v..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Colurs Teapot Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ka..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Cofepot Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite v..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
C-1223 Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
C-1067 Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Balık Desenli Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize ka..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Zarife Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Morning Cofe Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kal..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Yanpim Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Tasarım Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite v..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Serpil Mutfak HalısıÖzel %100 Pamuk Ekoseli Dokuma Taban Üzerine 800 gr /m2 kalitesinde yumuşak hisli yüksek kalite parlak kadife kumaş Üzerine Dekoratif Dijital Baskı Desenler Uygulanmıştır. • Ekoseli Pamuk Tabanlı Dekoratif Dokuma Halılar ile gerçek bir halı kalitesine sahip olun evinize kalite ve..
324,50TL
Vergiler Hariç:295,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 142 (6 Sayfa)