Menu
Your Cart

Kırlent Kılıfı

Kırlent Kılıfı Fiyatları?

Kırlent kılıfı fiyatları, kılıfın kumaşı, boyutu ve üzerinde yer alan motiflere göre değişiklik gösterir. Dekoratif yastık kılıfı olan kırlentler boncuklu veya özel el işlemeli tasarımlardan üretilebilirler. Bu tür kırlentlerin fiyatları seri fabrika üretimi kırlent kılıfı modellerine göre daha pahalıdır. Set halinde satılan kırlent kılıfları bulunur. Tek tek alınmasından ziyade kırlent kılıfı 4’lü veya 2’li setler alınması daha ekonomik olur. Ucuz kırlent kılıfı arayışında olan kişiler genellikle seri üretim ile üretilen kırlent modellerini tercih eder. Üretim maliyeti düşük olan bu tür kırlent kılıfları, ekonomik seçeneklerdir. 

Kırlent Kılıfı Modelleri Nelerdir?

Kırlent kılıfı modelleri çeşitli başlıklara ayrılır. Kırlentin şekli modelleri ayıran ilk özellik olurken, kırlentler üzerinde yer alan desenler ve renkler diğer kategorileri oluşturur.

 • Kırlent kılıfı şekilleri: Kırlentler genellikle kare ve dikdörtgen şeklinde üretilir. Nadir olarak yuvarlak kırlent görmek de mümkündür. Son dönemlerde çıkan kalp veya hayvan figürleri gibi özel şekillerde kırlentler de bulunur. Ancak, kırlent kılıfları kare ve dikdörtgen modeller için üretilir. Diğer özel şekillerde yastık modeli ve kılıf uyumunu yakalamak zordur. Kare kırlent kılıfları en yaygın olan kırlent modelidir. Farklı renklerde ve desenlerde kara kırlent kılıfları üretilir. Özellikle, koltuk yastık kılıfı olarak tercih edilir. Yatak odasında dekoratif amaçlı da kullanılırlar. Dikdörtgen kırlent modelleri de yine dekoratif olarak kullanılır. Yatık kullanmayı seven kişiler kare ve dikdörtgen kırlentler ile aranjmanlar yapar. Seçilen şekle göre kırlent kılıflarında çeşitlilik sağlanarak odaya renkli dokunuşlar katılır. 

 • Kırlent kılıfı renkleri: Yetişkin yatak odası, çocuk yatak odası veya oturma odası gibi özel konseptlere uygun kırlent kılıfları üretilir. Konsepte göre kırlent kılıf renklerinde çeşitlilik artar. Çocuk odaları için pembe, mavi, kırmızı, turuncu vb. canlı renkler ön plana çıkar. Yetişkin yatak odaları için mobilyaların rengine bağlı olarak lacivert kırlent kılıfı, krem rengi kırlent kılıfı veya kiremit rengi kırlent kılıfı gibi renkler ön plana çıkar. Oturma odalarında koltuk üzerinde kullanılmak için ise renk skalası daha da çeşitlenir. Bu noktada ön plana çıkan kırlent kılıfı renkleri aşağıdaki gibidir.

 • Turkuaz kırlent kılıfı

 • Hardal kırlent kılıf

 • Pembe kırlent kılıfı

 • Krem kırlent kılıfı

 • Siyah kırlent kılıfı

 • Yeşil kırlent kılıfı

 • Mavi kırlent kılıfı

 • Kırmızı kırlent kılıfı

 • Beyaz kırlent kılıfı

 • Antrasit kırlent kılıfı

 • Turuncu kırlent kılıfı

 • Kırlent kılıfı desenleri: Özel tasarım ürünler satan yerlerde el işi ile yapılmış kırlent kılıfları bulmak mümkündür. Nakış işlemeleri ile bezeli bu kırlent kılıfı modelleri eski moda olarak geçer. Ancak günümüzde de popülerliği artmıştır. Desenli kırlent kılıfı başlığı altında boncuklu veya işlemeli modeller kadar baskı ile üretilen modeller de bulunur. Manzara resimleri, yazılar veya çeşitli figürlere sahip desenler kırlent kılıfına basılır. Dijital baskılı kırlent kılıfı modellerinde ise baskılar geliştirilmiştir. Kişiye özel tasarımlar dijital baskı ile kırlent kılıflarına basılır. Bu tür modeller özellikle sevgililer günü gibi özel günler için tercih edilir. Çizgili kırlent kılıfı veya farklı motiflere sahip kırlent kılıfları ise düz renkli modellere hareketli dokunuşlar katar. 

Kırlent Kılıfının Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Kırlent kılıfları kumaşları modellere göre değişir. Mobilya mağazaları koltuk satarken üzerinde sundukları kırlent kılıflarını koltuğun kumaşı ile bir yaparlar. Bu sayede kanepe yastık kılıfı ile kanepe arasında bir uyum görülür. Leke tutmaz özel kumaşlar sayesinde kırlentler uzun süre kullanılır. Koltukta kadife desenler bulunması veya düz bir kumaşa hareket katılması istenildiğinde kadife kırlent kılıfı seçenekleri devreye girer. Kadifenin kendine has dokusu oturma takımını ağır bir dokunuş katar. 

Kırlent kılıfı kumaşları genellikle keten, kanvas, polyester ve akrilik kumaşlardan oluşur. Renkli kırlent kılıfları veya düz renk kırlent kılıfı seçeneklerini bu üç farklı türdeki kumaş seçenekleriyle bulmak mümkündür. Keten kırlent kumaşları, kırlent renkleri, desenleri ve modelleri konusunda çeşitlilik sunar. Kırlent sıkça üretilen bir kumaş türü olduğundan birçok farklı desene ve renge sahiptir. Bu durum kırlent kılıfı çeşitliliğine de yansımıştır. Kanvas kumaş ise hem dayanıklılığı hem de sağladığı kullanım kolaylığı ile popülerdir. Daha uygun fiyatlı kırlent kılıfları arandığında ise akrilik ve polyester kumaşlı kırlent kılıfları ön plana çıkar. Polyester kılıflar leke tutmaması nedeniyle tercih edilir. Özellikle, çocuklu veya evcil hayvana sahip ailelerde kırlent kılıflarının kirlenmesi sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kişiler ev tipi çamaşır makinelerinde polyester kılıflarını yıkar. 

Kırlent Kılıfının Ölçüleri Nelerdir?

Kırlent kılıfları çeşitli ölçülerden oluşur. Kare ve dikdörtgen şekillerine sahip olan kırlentler, şekillerine göre farklı boyutlarda üretilmektedir. Kare kırlentlerde genellikle, 50x50 kırlent kılıfı veya 45x45 kırlent kılıfı seçenekleri görülür. 30x30, 43x43 veya 70x70 gibi farklı boyutlarda kare kırlentler görmek mümkündür. Dikdörtgen kırlent kılıfı ölçüleri ise genellikle 35 x 50 ölçülerine sahiptir. 50x30, 35x50 ve 40x60 gibi dikdörtgen kırlent kılıfı seçenekleri de bulunur.

Her iki yastık tipi için de özel boyutlarda kırlent kılıfları bulmak mümkündür. Oturma minderi gibi kullanılan büyük boy yastıklar da kırlent kılıfları sınıfında yer alır. 

Kırlent Kılıfı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kırlent kılıfı seçerken dikkat edilmesi gereken başlıklar bulunur. Kırlent kılıfının nerede ne amaçla kullanılacağına karar verilmesi alınacak kılıfın doğru seçilmesini sağlar. Şık kırlent kılıfları ev dekorasyonunun bir parçasıdır. Farklı renklerde ve farklı desenlere kırlent kılıfı bulmak mümkündür. 

 • Dekorasyon ile uyumu: Evin veya odanın genel dekorasyonuna uygun kırlent kılıfı seçilmelidir. Kırlent kılıfının koltuk minderi kılıfı veya koltuk kaplamasıyla benzer kumaşlarda olması bütünlük sağlar. Ancak tamamı ile farklı tasarımlara sahip kılıflar dekorasyona değişik bir hava katar. Kumaşları benzer olsa da koltuklar ile bire bir aynı renge sahip kırlent kılıflarından kaçınılması önerilir. Renk ve kumaşın aynı olması kırlent kılıflarının belli olmamasına neden olur. 

 • Yastık boyutu: Kırlent kılıfının kullanılacağı yastık ile kırlent kılıfının boyu uyumlu olmalıdır. Kırlent kılıfının yastığa geçirilirken zorlanması kılıfın fermuarının patlamasına veya tutucu görev gören düğmelerin kopmasına neden olabilir. Bu durum kılıfın kullanım dışı kalmasını sağlar. Büyük yastık modelleri için özel ölçülerde üretilen büyük kırlent kılıfı modelleri seçilmelidir. 

 • Kırlent kılıfı kumaşı: Kırlent kılıfları keten, kanvas veya akrilik kumaştan yapılır. Akrilik kumaş diğer kumaş çeşitlerine nazaran daha uygun fiyatlı olduğundan, piyasada akrilik kılıf görmek daha yaygındır. Ancak, dayanıklı bir kılıf isteniyorsa kanvas kılıf tercih edilmesi önerilir. Hoş bir doku istenmesi halinde ise keten kılıflar ön plana çıkar. Çocuklu aileler veya koltukları sürekli lekelenen kişiler için ise polyester kılıflar önerilir. Polyesterin kolay yıkanabilir olması ve leke tutmaması kullanım kolaylığı sağlar. Lekelenme ardından kılıflar sökülerek çamaşır makinesinde rahatça yıkanır. 

 • Kırlent kılıfı tasarımı: Küçük çocuklu ailelerin boncuklar veya düğmelerle işli olan kırlent kılıfları seçerken dikkatli olması önerilir. Düğmenin veya boncuğun kopması halinde istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bu tür modeller çocuk erişiminden uzak tutulmalıdır.

Yuslef Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Al..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Sev Dekoratif Kırlent Kılıfı
çok satan
Sevda Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Oak Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alına..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Nit Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alına..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Lang Dekoratif Kırlent Kılıfı
çok satan
Lang Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Eys Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alına..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Arf Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alına..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Aave Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Nord Dekoratif Kırlent Kılıfı
çok satan
Nord Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Nolp Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Netle Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Nedorfit Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime ..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Mixcip Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Al..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Miros Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Minto Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Mije Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Metax Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Met Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alına..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Metis Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Mays Dekoratif Kırlent Kılıfı
çok satan
Mays Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Mata Dekoratif Kırlent Kılıfı
çok satan
Mata Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Mardu Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Maple Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alı..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Mana Dekoratif Kırlent KılıfıÜrün Ölçüleri: 45 x 45 cm.  İstek Üzerine Farklı Ölçülerde Üretim Sağlamaktayız.Farklı Bir Ölçü İstiyorsanız Sipariş Verdikten Sonra Sipariş Teyidi İçin Sizi Arayan Müşteri Temsilcimize Ölçüleri Verebilirsiniz. Verdiğiniz Ölçülerde Siparişiniz Üretime Alın..
59,95TL
Vergiler Hariç:54,50TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 200 (9 Sayfa)